Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

I. ULUSLAR ARASI YAMAÇ PARAŞÜTÜ ETKİNLİĞİ 18 Haziran 2010

 

                                                                                 


           Denizi, kumu ve Güneşi olmayan ilimizde alternatif bir Turizm çeşidi olarak Yamaç Paraşütü etkinlikleri konusunda Müdürlüğümüz yaklaşık iki yıldır çalışmalar yürütmektedir. Yapılan çalışmalarda ve onlarca test uçuşunda Uluslar arası düzeyde başarılı olan yabancı ve yerli pilotlar Karadağın Dünyada ve Türkiye'de bu spor dalı için önemli bir merkez olabileceğini belirtmişlerdir bu bağlamda Karadağ'a İl Özel idaresi ve Müdürlüğümüz işbirliğiyle iki adet pist yapılmıştır. Hedeflerimiz on yıl içerisinde Karadağı Dünyada Yamaç paraşütü merkezi haline getirmektir.
         Karadağ tarih boyunca birçok medeniyete beşiklik yapmış,içerisinde birçok taşınır ve taşınmaz kültür varlıklarını, yaban hayatı (yılkı atları ve yaban keçileri) ve doğal güzelikleri
 barındıran sönmüş bir yanardağdır. Efsaneleri bol olan ve dümdüz Karaman ovasından yükselen bu dağımızın zenginliklerini bütün Dünya'ya yine bu spor vasıtasıyla duyurmaya ve paylaşmaya hazırız.  
       İlimizdeki kültürel ve tarihi eserlerin yenilenerek geleceğe taşınması, ilin kültür değerlerinin araştırılarak gün yüzüne çıkarılması; çıkarılan bu değerlerin il ve ülkemizdeki insanlarla paylaşılarak ekonominin gelişmesini takiben insanımızın refah seviyesinin yükseltilmesidir. Bu amaçla hazırlanan I.Uluslararası Karadağ Yamaç Paraşütü etkinlikleri 19–20–21–22 Haziran 2010 tarihleri arasında Karadağ Uçuş pistinden gerçekleştirilecektir.20 Haziran 2010 Pazar günü saat 10.30’da Kent Meydanında yapılacak etkinlikler ile yarışmalar başlatılacaktır. Bütün Halkımız Davetlidir.

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ