Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ANKARA DEVLET TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU TARAFINDAN MUHTEŞEM KONSER 22 Nisan 2011

 
Turizm Haftası Etkinlikleri Kapsamında Türk Halk Müziği Konseri Verildi
 

                                                           


                                                          

     

        Bu yıl  otuz beşincisi kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Ankara  Devlet Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından Piri Reis Kültür Merkezinde konser verildi.

22 Nisan 2011 Cuma günü saat 20:00’de gerçekleşen konsere Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN, İl Emniyet Müdürü Lütfü SÖNMEZ, Özel kalem Müdürü Murat ZAFER, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Mustafa ÖZDOĞRU, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz ORTA ve vatandaşlar katıldılar.

Konser programı İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz ORTA’nın açılış konuşmasıyla başladı. Cengiz ORTA’nın konuşmasının ardından sahneye gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Ankara Devlet Türk Halk Müziği Topluluğu, Şef Necmi KIRAN’ın yönetiminde  solo ve koro halinde olmak üzere seslendirdikleri  birbirinden güzel eserlerle dinleyicilerden büyük alkış aldılar.

2 bölüm halinde gerçekleşen ve izleyicilerin ilgiyle dinlediği konserde Karaman yöresine ait eserlerde seslendirilirken, 2010 yılında Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen I.Ulusal  Yunus EMRE Şiirleri Beste yarışmasında dereceye giren bir eserde dinleyicilerin beğenisine sunuldu.

Konser Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN ve Sevgi Evlerinde kalan çocukların sahneye gelerek Ankara Devlet Türk Halk Müziği Topluğu ile birlikte “ Bağa Gel Bostana Gel “ adlı türküyü seslendirmesiyle sona erdi. Konser bitiminin ardından Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN  Ankara Devlet Türk Halk Müziği Topluğu Şefi Necmi KIRAN’a çiçek vererek, tebrik etti ve sanatçılarla bir müddet sohbet etti.

Ankara Devlet Türk Halk Müziği Topluğu Şefi Necmi KIRAN’ın Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN’a Türk  Halk Müziği Eserlerinden oluşan cd takımı hediye etmesinin ardından hatıra fotoğrafının çekilmesiyle program sona erdi.