Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

23 Nisan Bayramında Müdürlüğümüzden Çocuklara Ücretsiz Tiyatro Oyunu 23 Nisan 2011

                                                               src=http://www.karamankulturturizm.gov.tr/kulturMd/image/logo.gif

                 Karaman Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayaramı kapsamında çocuklarımıza ücretsiz tiyatro etkinliği düzenlendi. Konya Devlet Tiyatroları Orkestra adlı çocuk oyunu 2 seans olarak minik izleyicilerimizin beğenizine sundu. 23 Nisan 2011 Cumartesi günü Piri Reis Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinlikde saat 13:00 ve 15:00 seansları minik yavrularımız tarafından tıka basa dolduruldu. Özellikle 15:00 seansında Kılbasan 75. İlköğretim Okulu, Esentepe İlköğretim Okulunun gelmesi etkinliğin sadece merkezdeki okulların değil belde ve köylerimizden de katılımının gerçekleştiğinin göstergesidir. 
       

Konya Devlet Tiyatrosu

1 Perde / 50 Dakika

 

Orkestra (Çocuk Oyunu)

Yazan: Zeki Yorulmaz Yöneten: A. Volkan Çetinkaya
Dekor Tasarım: Özlem Karabay
Giysi Tasarım: Özlem Karabay
Işık Tasarım: Hakan Özdemir
Müzik: Onur Karabiber
Yönetmen Yardımcısı: Özgür Baş
Asistanlar: Nevra Sayar, Yaşar Özboz
  Sahne Amiri: Emre ErbaşKondüvit: Esra Türköz, Hasan DelenIşık Kumanda: Emre Erbaş – İzzet GündoğduSahne Makinisti: Mustafa İriilter, Tevfik Karakoyak, Ömer Köroğlu, Emre Taşkın
Peruka: Osman Yasin
Terzi: Güzin Solak – Alişan Uğur
Suflöz: Şerife Kızılbağlı

 

 

Rol Dağılımı:

Özgür Baş, Ebru Gülerarslan, Ahmet Çökmez, Yaşar Özboz, Bengisu Gürbüzer Doğru, Gökçe Yurtsal, Nevra Sayar
 

Konu:
Yaramaz Trompet, kırılgan Viyolonsel, Babacan Kontrbas,Flüt, Titrek Trompet birbirinden çok farklı yaradılışta enstürümanlardır. Her biri tek başlarına kendilerine özgü sesler ve ezgiler yarata bilirken, bu yeteneklerinin bir araya gelerek muhteşem bir müziğe dönüşeceğinin fakında değildirler.

Günün birinde bu enstrümanları bir araya getirerek onlardan kocaman bir orkestra oluşturacak olan şef gelir ve onlara “birlikten kuvvet doğar” öğüdüyle bir araya getirir.

Ve Orkestra oluşur.