Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞİ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI. 02 Mayıs 2011

                               Karaman Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak Sayın Valimiz Süleyman KAHRAMAN'ın talimatları ile Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü ile İl Müdürlüğümüz Milli Piyango Karaman çekilişi protokolünü imzalamıştır.
Valiliğimizin 21.04.2011 tarih ve 1216 sayılı olurları ile oluşturulan İl kutlama Komisyonu 27.04.2011 tarihinde yapmış olduğu toplantıda aldığı kararlar gereği  9 Mayıs 2011 Pazartesi günü Karamanda gerçekleşecek Milli Piyango çekilişi için yer olarak Kazım Karabekir Kapalı Spor Salonunun tadilat nedeniyle kapalı olmasından dolayı  Karaman Anadolu Öğretmen Lisesi Spor Salonuna karar vermiştir. Piyango çekilişine ise Komisyon kararı ile Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünün olumlu görüş belirtmesi üzerine sanatcı olarak Yusuf GÜNEY ve Hazan uygun görülmüştür. İl Çekiliş komisyonu olarak Milli piyango Karaman çekilişi aynı zamanda Türk Dil Bayramı etkinlikleri arasına alınması kararlaştırılmıştır.
                  Bilet üzerinde yer alan komposizyon Karamanoğlu Mehmet Bey'in Heykeli,  Mehmet Bey'in Dil Fermanı ve Türk Dilinin Başkenti Karaman ibaresi olmuştur.