Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

KARAMAN BELEDİYE BAŞKANI SAYIN KAMİL UĞURLU'YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ. 20 Temmuz 2011

 
KİTAP FUARI İÇİN BAŞKAN UĞURLU’YA TEŞEKKÜR
Çarşamba, 20 Temmuz 2011 13:15
 

Karaman Valiliği, Karaman Belediyesi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Şahika Fotoğrafcılık tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 2. Kitap ve Kültür Fuarı’na katkılarından dolayı etkinliğe katılan kuruluşlar, Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

            Organizasyonu yürüten İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta başkanlığında Karaman Belediyesi’ni ziyaret eden katılımcılar, etkinliğin çok verimli geçtiğini belirterek; önümüzdeki yıl katılımın ulusal boyuta taşınması konusunda Türkiye’nin ileri gelen yayınevlerini bu etkinliğe davet edeceklerini belirttiler.

Etkinliği yürüten Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta: “Bu tür etkinliklerin Karaman Kültürü’ne katkısının çok yüksek olduğunu gözlemledik. Kitap Fuarı’nın yanı sıra yaz aylarında halkımızın ihtiyacı olan eğlence unsurları ve yazarların katılımı da ilgiyi arttırmıştır. Fuarın en ilgi çeken bölümlerinden biri de, Karaman Belediyesi’nin hazırlamış olduğu tarihi ve kültürel zenginliklerimizin eşsiz karelerle sunulduğu fotoğraf sergisi oldu. Bu faaliyetlerimizde bize büyük destek veren Belediyemize, Başkanımızın şahsında teşekkür ederiz” dedi.

            Kitabın günlük hayatımızda önemli bir yerinin olduğunu belirten Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu ise: “Hizmet belediyeciliğinin yanı sıra, sosyal ve kültürel belediyecilik faaliyetlerini de sürdürüyoruz. Kitap fuarı da bu anlamda çok yararlı olmuştur. Belediye olarak her türlü kültürel faaliyetin destekçisi ve katılımcısı olmaya devam edeceğiz.

Etkinliklerde emeği geçenlere, katılımcı firmalara ve etkinlikler boyunca ilgisini esirgemeyen sayın halkımıza tebrik ve şükranlarımı sunarım” dedi.