Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Karaman Bölgesi Rekabetçililik Temelli Turizm Sektörü Geliştirme çalışması projesi gerçekleşti. 28 Temmuz 2011

 Karaman Bölgesi Rekabetçililik Temelli Turizm Sektörü Geliştirme çalışması projesi
gerçekleşti.   28 Temmuz 2011

Türk Dilinin Başkenti İlimiz,  sahip olduğu tarihi zenginlikleri, turizm çeşitliliği ve potansiyeli ile turizmden daha fazla pay alabilmesi çerçevesinde; Müdürlüğümüzce Mevlana Kalkınma Ajansına sunulan TR52-2011-DFD-01-02 kabul nolu Karaman Bölgesi Rekabetçililik Temelli Turizm Sektörü Geliştirme çalışması projesi kapsamında; daha önce 21-23.06.2011 tarihlerinde 09.00 -17.00 saatleri arasında Doç. Dr. Hakkı ERASLAN tarafından katılımcılara Pirireis Kültür Merkezinde Turizm Kümelenme seminer verilmiştir.

Karamandaki turizm konusundaki misyonumuz ve görevimiz, turizm endüstrisinin içerisinde gelişen, sürdürebilir turizm temelinde çok sayıda seyyahın Karaman yöresini ziyaretine imkan veren, seyyahlara konaklama, yeme içme

, eğlence, gezi imkanı tanıyan modern bir turizm anlayışı sunmaktır. Turizm yaklaşımının benimsenerek istihdamın artırılmasında ve bölgesel gelişmede turizmin öncü bir sektör konumuna ulaştırılması ve Karaman’ın uluslararası pazarda seyyah (turist) sayısı ve turizm geliri bakımından önemli bir varış noktası ve uluslararası bir marka haline getirmeyi Turizm Tesislerimiz ile birlikte başarmaya çalışacağız. Bu bağlamda 28.07.2011 Karamanda bulunan Turizm Belgeli ve Belediye belgeli otel işletmelerimiz ve seyahat acentaları ile birlikde Bayrakcı Otelin ev sahipliğinde bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıya İstanbul Üniversitesi öğretim görevlisi Doç.Dr.Hakkı ERASLAN ile Proje danışmanı Yunus Enis Bayındır katılmıştır. İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz ORTA'nın açılış konuşmasından sonra Doç.Dr. Hakkı ERASLAN bir sunum gerçekleştirmiştir. Sunumdan sonra tesislerimizin ve acentalarımızın sorunları,önerileri görüşülerek toplantı tamamlanmıştır.