Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

KARAMAN İLİMİZİN KÜLTÜR VE TURİZM DEĞERLERİ 8. VAN TURİZM VE SEYAHAT FUARINDA TANITILACAK

KARAMAN İLİMİZİN KÜLTÜR VE TURİZM DEĞERLERİ

8. VAN TURİZM VE SEYAHAT FUARINDA TANITILACAK

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın himayesinde, TURSAB, TOBB, KOSGEB, TUROB, Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi ve Van Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile Ajans Asya Fuarcılık tarafından 28 Eylül - 1 Ekim 2017 tarihleri arasında, Van Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezinde "8. VAN TURİZM VE SEYAHAT FUARI" gerçekleştirilecektir.

Ortadoğu ve Batı Asya pazarlarının buluşma noktası haline gelen söz konusu fuarda ülkemizin zengin tarihi ve eşsiz  doğal güzelliklerinin tanıtılması, kültürel değerlerimiz ile turizm kaynaklarımızın en etkin şekilde bölge ülkelerine tanıtılması amaçlanan Van Turizm Fuarı ile son dönemlerde daralmaya giden turizm sektörünün önünün açılması, jeopolitik konumu gereği Asya ve Avrupa arasında bir köprü görevi gören ülkemizde Ortadoğu’nun turizm alanında buluşma noktası oluşturarak, uluslararası turizm pazarındaki payımızın arttırılmasının hedeflendiği, ayrıca yıllardır yanıbaşımızda bulunan Ortadoğu ve Asya pasifik ülkelerinin şimdiye kadar yeterince değerlendirilmemiş pazarların yeniden turizme kazandırmasının amaçlandığı ve Türkiye'nin yeni pazarlar oluşturmaya  çalıştığı bilinmektedir.

Özellikle son dönemlerde ülkemiz ve bölgemiz için hayati derece önem arz eden İran pazarına girmek için Van Turizm Fuarı büyük bir fırsattır.

Bu fuar, Kültür mirasımızın korunması ve geçmişin birikimlerinin yeni nesillere aktarılması dünyada gittikçe önem kazanan turizm sektörünün bölgemizde ve ülkemizde gelişmesi ve ekonomiye kazandırılması aynı zamanda şu dönemde en çok ihtiyaç duyduğumuz kardeşlik hukukunun perçinleşmesinde önemli rol oynayacağı düşünülmektedir

Turizm  bileşenlerinin en üst düzeyde temsil edileceği ve aynı tarihte yapılması hedeflenen ve 15 ülkeden 500 katılımcının katılacağı Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresinin de sektöre  yeni bir soluk getirileceği öngörülmektedir

Söz konusu turizm fuarına bölge ülkelerinden İran, Irak, Azerbaycan, Gürcistan, Nahçıvan, Ermenistan başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinden katılım olacaktır. Ziyaretçi hedefi yüz bin olarak hedeflenen fuarda iki adet ulusal sanatçı konseri ile birlikte İran ulusal sanatçısı ve İran film günleri gibi bir çok etkinlik gerçekleştirilecektir.

Fuar  7500 m2 kapalı  sergi alanı, 5000 m2 fuar ve konferans salon alanları ile toplamda 40.000 m2 alan üzerinde inşa edilen bölgenin en büyük ve en modern fuar ve kongre merkezinde düzenlenmiştir.

28 Eylül -01 Ekim 2017 tarihleri arasında Van  Ortadoğu Expo Fuar Kongre Merkezinde yapılacak olan "Van  Turizm ve Seyahat Fuarı"na Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü de katılacaktır.

Karaman ilimizin önemli kültür ve turizm değerleri arasında bulunan başta Karadağ bölgesinin yanısıra Taşkale Manazan ve İncesu Mağaraları, Tahıl Ambarı, Aktekke Camii, Hatuniye Medresesi, Karaman Kalesi, Tartanzade Konağı, Yunus Emre, Karamanoğlu Mehmet Bey, Piri Reis, Ermenek Barajı ve Su Sporları, Yılkı Atlarının yanısıra Ermenek Helvası, Divle Obruk Peyniri, Karaman El Sanatları gibi birçok değer tanıtılacaktır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne gönderdiği ödenekle İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü söz konusu fuarda 30 m2 stand alanı temin etmiştir. Stantta Karaman'ın tanıtım filmi yerli ve yabancı ziyaretçilere gösterilmesinin yanısıra Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Karaman Belediye Başkanlığı, Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanıp basılan Türkçe ve İngilizce broşür ve tanıtım filmleri de dağıtılacaktır. Ayrıca Karaman ilimizde üretilen Ermenek Helvası, çikolata, lokum, gofret ve bisküviler de ikram edilecektir.

Van Turizm ve Seyahat Fuarında  inanç ve kültür turları yapan özellikle başta İran ve Ortadoğu olmak üzere Asya ve Avrupa'dan fuara gelen seyahat acentesi ve tur operatörleri ile tanışarak ve Karaman ilimizi tanıtarak Karaman'a turizm turlarının yapılmasına çalışılacaktır.

Karaman ilimiz turizminin gelişmesi için başta alt yapı ve tanıtım olmak üzere ihtiyaç duyulan her türlü çalışma ve projeleri önemseyen, gerekli çalışmaları başlatıp takip eden, Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün Uluslararası Van Turizm ve Seyahat Fuarına  katılmasını destekleyen başta Karaman Valimiz Sayın Fahri MERAL'e, ayrıca Karaman'ın tanıtım dokümanları destekleri için Karaman Belediyesi Başkanımıza ve MEVKA yetkililerine, Karaman'ın yöresel ürünlerinin fuar esnasında dağıtılması ve ikram edilmesi konusunda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze destek veren Şimşek Bisküvi ve Ermenek Toros Helva sahiplerine ve kuruluşlarına çok teşekkür  ederiz.  (27.09.2017)

KARAMAN İLİMİZİN KÜLTÜR VE TURİZM DEĞERLERİ 8. VAN TURİZM VE SEYAHAT FUARINDA TANITILACAK.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın himayesinde, TURSAB, TOBB, KOSGEB, TUROB, Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi ve Van Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile Ajans Asya Fuarcılık tarafından 28 Eylül - 1 Ekim 2017 tarihleri arasında, Van Ortadoğu Expo Fuar ve Kongre Merkezinde "8. VAN TURİZM VE SEYAHAT FUARI" gerçekleştirilecektir.
Ortadoğu ve Batı Asya pazarlarının buluşma noktası haline gelen sözkonusu fuarda ülkemizin zengin tarihi ve eşsiz doğal güzelliklerinin tanıtılması, kültürel değerlerimiz ile turizm kaynaklarımızın en etkin şekilde bölge ülkelerine tanıtılması amaçlanan Van Turizm Fuarı ile son dönemlerde daralmaya giden turizm sektörünün önünün açılması, jeopolitik konumu gereği Asya ve Avrupa arasında bir köprü görevi gören ülkemizde Ortadoğu’nun turizm alanında buluşma noktası oluşturarak, uluslararası turizm pazarındaki payımızın arttırılmasının hedeflendiği, ayrıca yıllardır yanıbaşımızda bulunan Ortadoğu ve Asya pasifik ülkelerinin şimdiye kadar yeterince değerlendirilmemiş pazarların yeniden turizme kazandırmasının amaçlandığı ve Türkiye'nin yeni pazarlar oluşturmaya çalıştığı bilinmektedir.
Özellikle son dönemlerde ülkemiz ve bölgemiz için hayati derece önem arz eden İran pazarına girmek için Van Turizm Fuarı büyük bir fırsattır.
Bu fuar, Kültür mirasımızın korunması ve geçmişin birikimlerinin yeni nesillere aktarılması dünyada gittikçe önem kazanan turizm sektörünün bölgemizde ve ülkemizde gelişmesi ve ekonomiye kazandırılması aynı zamanda şu dönemde en çok ihtiyaç duyduğumuz kardeşlik hukukunun perçinleşmesinde önemli rol oynayacağı düşünülmektedir
Turizm bileşenlerinin en üst düzeyde temsil edileceği ve aynı tarihte yapılması hedeflenen ve 15 ülkeden 500 katılımcının katılacağı Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresinin de sektöre yeni bir soluk getirileceği öngörülmektedir
Sözkonusu turizm fuarına bölge ülkelerinden İran, Irak, Azerbaycan, Gürcistan, Nahçıvan, Ermenistan başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinden katılım olacaktır. Ziyaretçi hedefi yüz bin olarak hedeflenen fuarda iki adet ulusal sanatçı konseri ile birlikte İran ulusal sanatçısı ve İran film günleri gibi bir çok etkinlik gerçekleştirilecektir.

28 Eylül -01 Ekim 2017 tarihleri arasında Van Ortadoğu Expo Fuar Kongre Merkezinde yapılacak olan "Van Turizm ve Seyahat Fuarı"na Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü de katılacaktır.

Karaman ikimizin önemli kültür ve turizm değerleri arasında bulunan başta Karadağ bölgesinin yanısıra Taşkale Manazan ve İncesu Mağaraları, Tahıl Ambarı, Aktekke Camii, Hatuniye Medresesi, Karaman Kalesi, Tartanzade Konağı, Yunus Emre, Karamanoğlu Mehmet Bey, Piri Reis, Ermenek Barajı ve Su Sporları, Yılkı Atlarının yanısıra Ermenek Helvası, Divle Obruk Peyniri, Karaman El Sanatları gibi birçok değer tanıtılacaktır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne gönderdiği ödenekle İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sözkonusu fuarda 30m2 stand alanı temin etmiştir. Stantta Karaman'ın tanıtım filmi yerli ve yabancı ziyaretçilere gösterilmesinin yanısıra Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Karaman Belediye Başkanlığı, Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanıp basılan Türkçe ve İngilizce broşür ve tanıtım filmleri de dağıtılacaktır. Ayrıca Karaman ilimizde üretilen Ermenek Helvası, çikolata, lokum, gofret ve bisküviler de ikram edilecektir.
Van Turizm ve Seyahat Fuarında inanç ve kültür turları yapan özellikle başta İran ve Ortadoğu olmak üzere Asya ve Avrupa'dan fuara gelen seyahat acentesi ve tur operatörleri ile tanışarak ve Karaman ilimizi tanıtarak Karaman'a turizm turlarının yapılmasına çalışılacaktır.
Karaman ilimiz turizminin gelişmesi için başta alt yapı ve tanıtım olmak üzere ihtiyaç duyulan her türlü çalışma ve projeleri önemseyen, gerekli çalışmaları başlatıp takip eden, Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün Uluslararası Van Turizm ve Seyahat Fuarına katılmasını destekleyen başta Karaman Valimiz Sayın Fahri MERAL'e, ayrıca Karaman'ın tanıtım dokümanları destekleri için Karaman Belediyesi Başkanımıza ve MEVKA yetkililerine, Karaman'ın yöresel ürünlerinin fuar esnasında dağıtılması ve ikram edilmesi konusunda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze destek veren ....,......... Kuruluşlara çok teşekkür teşekkür ederiz.

Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü