Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Sayın Valimiz Fahri MERAL Tarafından Anaokulu Öğrencilerine Boyama Kitabı Dağıtıldı

 Konya Ovası Projesi Kalkınma İdaresi Başkanlığının destek verdiği “KOP Okuyor” projesi kapsamında minik öğrencilere boyama kitabı dağıtıldı.

Her yıl mart ayının son haftasında kutlanan Kütüphaneler Haftası ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlanırken İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Kayserili Halk Kütüphanesi önünde gerçekleşen program ile Vali Meral ve eşi hanımefendi Zehra Meral’in de katılımlarıyla minik öğrencilere boyama kitabı dağıtıldı.

Minik öğrenciler için hazırlanan boyama kitabı dağıtımı öncesinde 55. Kütüphaneler Haftası nedeniyle Karamanoğlu Mehmetbey İl Halk Kütüphanesi tarafından düzenlenen etkinlikler çerçevesinde ilimizdeki mevcut kütüphanelere giderek en fazla kitap okuyan öğrenciler belirlenerek hediyeleri verildi.

Karamanoğlu Mehmetbey Halk Kütüphanesinde Yusuf Öztürk adlı öğrenci 942 kitap, Kayserilioğlu Halk Kütüphanesinde Fatma Zişan Demir 242 kitap, Ahmet Altunay Çocuk Kütüphanesinde Cennet Aysu Göksoy adlı öğrenci ise 411 kitap ile en çok kitap okuyan öğrenci oldular. En çok kitap okuyan öğrencilere hediyelerini veren Vali Meral ve eşi hanımefendi Zehra Meral daha sonra alanda bulunan minik öğrencilere boyama kitaplarını dağıttı. Vali Meral, programın ardından Kayserilioğlu İl Halk kütüphanesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.

“KOP Okuyor” projesi kapsamında düzenlenen boyama kitabı dağıtım programına Vali Meral’in yanı sıra hanımefendi Zehra Meral, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Özlem Koçak, Karamanoğlu Mehmetbey İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adile Uyar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
1.jpg  2.jpg  3.jpg  4.jpg  5.jpg  6.jpg  7.jpg  8.jpg  9.jpg  10.jpg