Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

GENÇLER İÇİN KARİYER PLANLAMASI KONFERANSI


KARAMAN’DA  KÜLTÜR VE TURİZM İL MÜDÜRLÜĞÜ  VE GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLİK MERKEZİ İŞ BİRLİĞİ İLE “GENÇLER İÇİN KARİYER PLANLAMASI” KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ.

Karaman Gençlik Merkezi Salonu’nda düzenlenen konferansa Kültür ve Turizm İl Müdürü Adem AKÇAY, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati KISACIK, Gençlik Merkezi Müdürü Şabettin GEZEN, İşkur İl Müdürü Kenan ATEŞ, Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Enver YAZIBAŞI, gençlik liderleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Katılımın yüksek olduğu konferansta SASAM Başkanı Dr. Süleyman ERDEM, SASAM Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ ve SASAM Genel Sekreteri Mesut KARAKÖSE öğrencilerle bir araya geldi.
Konferansın açılış konuşmasını yapan Kültür ve Turizm İl Müdürü AKÇAY;” Amacınıza ulaşmak için zamanınızı öncelikleriniz için harcayın, kendinize güvenin, hata yapmaktan korkmayın, hatanızı unutmayın ama sırtınızda yük olarak taşımayın. Yetişkin bireyler olarak günlük yaşantımızda mesleğimizi icra ederken harcadığımız zaman ailemizle geçirdiğimiz zamandan daha fazla yer kaplamaktadır. Şehirleşme ile birlikte odak noktamız haline gelen meslek alanımızda başarı, kazanç, üretkenlik, işe yararlılık, keyfi ve benzeri konularda tatmin düzeyimiz yüksekse de günlük yaşamımızda keyifli hale gelir. Unutmayın! Heveslerin peşinden koşan değil hedefin peşinden koşanlar amacına ulaşır. Başarıya ulaşmak için her zaman birlik ve beraberliğe önem verin, İnsani ve sosyal alanda paylaşımcı ve dayanışma içinde olun. Ben bu söyleşinin değerli hocalarımızın zihnimizde oluşan sorulara reçete olacağı yeni bir bakış açısıyla cevap vereceği kanısındayım” diye konuştu.
“Fatih’in İstanbul’u Fethettiği Yaştasın”
İnsanlarımızın dünyada oluşan hızlı rekabete ayak uyduracak kalitede olması gerektiğini belirten SASAM Başkanı Dr. Süleyman   ERDEM;” Bu gün burada bulunmamızın sebebi gençlerin doğru yönlendirilmesi, hayata doğru yönlendirilmelerle hazırlanmaları ve ülkemizin geleceği olan gençlerin kendilerini çok iyi yetiştirerek başta kendilerine, ailelerine ve yakın çevrelerine faydalı birer birey olmaları. Her birey kendi başına çok değerlidir. Bir birey olumlu veya olumsuz anlamda çok büyük etkiler bırakabilir, yeter ki buna inansın. Ne diyor Arif Nihat ASYA, Küçük görme, hor görme, delikanlım kendini. Şu kırık abideyi yükseltecek taştasın; Fatihin İstanbul’u fethettiği yaştasın.! Her birey çok önemli olduğu için bizlerde Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak özellikle gençlerin başından itibaren iyi yönlendirilerek doğru kararlar vererek kendilerini iyi yetiştirmelerini sağlayacak şekilde ülkesine ve milletine fayda sağlayacak bireyler yetişmesini arzu ediyoruz” dedi.
Zevkli ve sohbet havasında geçen Konferansa katılan diğer konuşmacılar SASAM Başkan Yardımcısı Cesurhan TAŞ ve Genel Sekreter Mesut KARAKÖSE ise Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezinin amacını, kariyer planlaması yapan gençlere nasıl katkı sağlayacağı konuları  hakkında öğrencilere geniş bilgiler aktardılar. Konuşmacıların kendi hayat hikâyelerinden verdikleri örnekler ise konferansa ayrı bir hava kattı.
Konferans, Protokol  üyelerince  konuşmacılara hazırlanan hediyelerinin takdim edilmesi ve günün anısına çektirilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.