KARAMAN EMİTT FUARINDA
26-29 Ocak 2017 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü’nde bu yıl 21.si düzenlenen EMİTT 2017 Fuarında (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı) İlimiz, Karaman Belediyesi öncülüğünde, Karaman Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün iş birliği ile 3. kez temsil edilmiştir.
Dillerin ve dinlerin hoşgörü içinde yaşadığı ve hemen hemen her çağın medeniyetini yansıtan, kültür, inanç ve eko turizmi açısından büyük değerlere sahip olan İlimizin, Ulusal ve Uluslararası arenada tanıtımının yapılabilmesi kapsamında; Türkiye’nin en büyük, Dünyanın ise 5. büyük Turizm Fuarında tanıtılması kentimiz açısından son derece önem arz etmektedir.
Zira Fuarda; 69 Ülkeden 4.600 uluslararası katılımcı yer almakta, on binlerce turizm profesyonelleri ve tatilciler tarafından fuar ziyaret edilmektedir.
Fuarın en yoğun ilgi gören Stantlarından bir tanesi olan Karaman Standında, Karamanın değerleri olan bulguru, elması, çikolatası ve bisküvisi gelen ziyaretçilere ikram edilerek tanıtımları gerçekleştirildi. Ayrıca Karaman’ın tanıtım filmleri, broşürleri ve Karamanoğlu Mehmet Bey'in Fermanı, Turizm Haritası, Karaman Gezi Rehberi gibi tanıtıcı materyaller de standımıza gelen bütün ziyaretçilere dağıtılmıştır.
Bunun yanında; canlı mankenlerle Karaman’ın yetiştirmiş olduğu önemli şahsiyetlerden; Yunus Emre, Karamanoğlu Mehmetbey, Pirireis ve Kazım Karabekir Paşa canlandırılmış, standımızı ziyaret edenlerin büyük bir beğenisini kazanmıştır.
Turizm operatörleri ile yapılan görüşmelerde ise ilimiz adına sevindirici bağlantılar yapıldı. Özellikle Japonya, Güney Kore, İran, Kuzey Kıbrıs, Güney Afrika ve Lübnan Tur operatörleri ile yapılan görüşmelerde bu ülkelerden Turist gelmesi beklenmektedir.
![16195973_10211880712031405_3720502849314578344_n.jpg 16195973_10211880712031405_3720502849314578344_n.jpg](/Resim/189036,16195973102118807120314053720502849314578344njpg.png?0)
![16265201_10211880444864726_7566254691286975502_n.jpg 16265201_10211880444864726_7566254691286975502_n.jpg](/Resim/189028,16265201102118804448647267566254691286975502njpg.png?0)
![16265579_10211880446064756_5017307542872050223_n.jpg 16265579_10211880446064756_5017307542872050223_n.jpg](/Resim/189039,16265579102118804460647565017307542872050223njpg.png?0)
![16266159_10211881465970253_3825424858843745240_n.jpg 16266159_10211881465970253_3825424858843745240_n.jpg](/Resim/189035,16266159102118814659702533825424858843745240njpg.png?0)
![16298997_10211881227564293_1788904052757395122_n.jpg 16298997_10211881227564293_1788904052757395122_n.jpg](/Resim/189024,16298997102118812275642931788904052757395122njpg.png?0)
![16299128_10211881465610244_5798870192074694024_n.jpg 16299128_10211881465610244_5798870192074694024_n.jpg](/Resim/189033,16299128102118814656102445798870192074694024njpg.png?0)
![16299246_10211880705791249_3891936642211944052_n.jpg 16299246_10211880705791249_3891936642211944052_n.jpg](/Resim/189034,16299246102118807057912493891936642211944052njpg.png?0)
![IMG-20170126-WA0002.jpg IMG-20170126-WA0002.jpg](/Resim/189040,img-20170126-wa0002jpg.png?0)
![IMG-20170126-WA0017.jpg IMG-20170126-WA0017.jpg](/Resim/189041,img-20170126-wa0017jpg.png?0)