Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Türk Süsleme Sanatlarına Yoğun İlgiden Dolayı kurs Başvuru Tarihleri Uzatıldı 9 Şubat 2010

                                                                               src=http://www.karamankulturturizm.gov.tr/kulturMd/image/logo.gif

            T
ürk Süsleme Sanatları yüzyıllar boyu geleneksel Türk Kültür ve Sanatı’nın bir bölümünü oluşturmuştur. Orta Asya'dan Anadolu'ya taşınan süsleme sanatları, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde büyük önem kazanmış ve yüzyılların birikimi ile Cumhuriyet dönemine ulaşmıştır. Bu sanatların gelecek kuşaklara aktarılması  amacı ile Bakanlığımız  (Araştırma Eğitim Genel Müdürlüğü)  2010 yılı Yaygın  Kültürel Eğitim Faaliyetleri çerçevesinde İl Müdürlüğümüzce 01 Nisan-31 Haziran 2010  tarihleri  arasında Usta Eğitici gözetiminde  Geleneksel  Türk Süsleme Sanatlarından Ebru, Geleneksel El Nakışı ve Halıcılık Kursları  açılması planlanmıştır.

            03.02.2010 tarihinde  yapılan Basın açıklamamızda  kurslara kayıt tarihlerinin 04-12 Şubat 2010  olarak belirlenmişti. Yeniden yapılan planlama ve değerlendirme  sonucu   kurs kayıt tarihlerimiz  15 Mart 2010 tarihine kadar  uzatılmıştır.

            Kurslarımıza  katılmak isteyenlerin  İl Müdürlüğümüze 15 Mart  2010 tarihine kadar  iki adet Fotoğraf ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi  ile   başvurmaları  halinde  kayıt yaptırabileceklerdir. Halkımaza önemle duyrulur.  08.02.2010