Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

TAŞINMAZ KÜLTÜR VARLIKLARININ ONARIMINA YARDIM SAĞLANMASI ÇALIŞMALARINA KARAMAN'DAN 13 DOSYA BAŞVURDU 4 Ekim 2010

 TAŞINMAZ KÜLTÜR VARLIKLARININ ONARIMINA YARDIM SAĞLANMASI ÇALIŞMALARINA KARAMAN'DAN 13 DOSYA BAŞVURDU   4 Ekim 2010

                                                                  src=http://www.karamankulturturizm.gov.tr/kulturMd/image/logo.gif

TAŞINMAZ KÜLTÜR VARLIKLARININ ONARIMINA YARDIM SAĞLANMASINA DAİR YÖNETMELİK

2011 YILI PROJE VE UYGULAMA YARDIM TALEPLERİ

5226 sayı ile değişik 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’nun 12. Maddesi uyarınca hazırlanan ve 15.07.2005 tarih ve 25876 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Taşınmaz Kültür Varlıklarının Onarımına Yardım Sağlanmasına Dair Yönetmelik” uyarınca Bakanlığımız Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünce gerçek ve tüzel kişilerin mülkiyetinde bulunan korunması gerekli kültür varlıklarının proje ve proje uygulamaları için yardım yapılmaktadır.

Mülkiyetinde taşınmaz kültür ve tabiat varlığı bulunan ve bakım ve onarımını gerçekleştirmek için ayni, nakdi veya teknik yardım, isteyen gerçek ve tüzel kişiler duruma göre bu Yönetmeliğin 6 veya 7’nci maddelerinde belirtilen belgeler ile birlikte 2011 yılı başvurularının 30.09.2010 tarihine kadar Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne yazılı olarak başvurulması gerekmektedir.
             Bu yıl İlimizden 13 adet dosya Müdürlüğümüze Taşınmaz Kültür Varlıklarının Onarımına Yardım Sağlanmasına dair yönetmelik gereği  başvurmuşlardır. Bakanlığımız Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünde yapılacak incelemelerden sonra dosyaların uygunluğu incelendikten sonra uygun görülen dosyalar Müdürlüğümüz tarafından açıklanacaktır. Genelgenin çıktığı tarihden bu yana ilimizden ilk defa bu kadar yoğun katılım sağlanmıştır.