Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Yaşayan Kütüphaneler Oluşturuluyor Projesine Üniversitelerimiz Köşesi oluşturuldu. 12 Ekim 2010

                                                                 src=http://www.karamankulturturizm.gov.tr/kulturMd/image/logo.gif


   Yaşayan kütüphaneler oluşturuluyor projesi kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Karamanoğlu Mehmet Bey İl Halk Kütüphanesi " İller Köşesi", Kukla gösterileri, Masal okuma saatleri, Tübitak köşesi, ünlü yazarlar ile sohbetler ve söyleyişler vb. gibi etkinlikler düzenlemekteydi.
   İller Köşesinde;
özellikle İlköğretim ve Ortaöğretim öğrencilerinin Sosyal Bilgiler ve Coğrafya derslerinde faydalanabilmeleri için, 81 İlin tarihi, turistik ve kültürel yerlerini tanıtan materyaller istenerek temin edilmiştir.  Söz konusu tanıtım materyalleri ile Kütüphanemiz okuyucu salonunda İller köşesi oluşturularak okuyucu hizmetlerine sunulmuştu.
   Üniversitelerimiz Köşesinde ise; Türkiyedeki bütün Devlet, vakıf ve özel üniversitelerin tanıtımını yapacak materyal, broşür ve görsel materyaller mevcuttur. Üniversite giriş sınavlarına hazırlanacak öğrencilerimize büyük kolaylıklar getirecek bu köşe sayesinde tercih döneminde vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz tercih edecekleri üniversite hakkında bütün bilgilere sahip olacaklar.