Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

I.Uluslararsı Yamaç Paraşütü Etkinliklerinde Görev Alan personeli Sayın Valimiz Süleyman KAHRAMAN Ödüllendirdi. 25 Ekim 2010

    

            Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu İlimizin tanıtım hamlelerinden bir tanesi olan Uluslararası Yamaç paraşütü etkinliklerini bu yıl iki kez düzenlemiş bulunmaktayız. Karamanın il olmasının 21. yıldönümü münasebetiyle 19- 22 Haziranda düzenlenmiş olduğumuz I. Uluslararası Yamaç paraşütü festivalinde iki tane Türkiye rekoru kırılmış olması son yıllarda ilimize yönelik ilgiyi bir kat daha artırmıştır. Arkasından 20 – 26 Eylül tarihlerinde düzenlemiş olduğumuz Yamaç Paraşütü Dünya kupasında ise Dünya Şampiyonu Macar Pal Takat’sı ve Dünyaca meşhur 13 farklı ülkeden 55 pilotu ilimize davet etmemiz ve burada başarılı bir şekilde etkinlik düzenlememiz hem ulusal hem de uluslararası arenada ilimize yönelik ilgiyi zirveye ulaştırmıştır. Tanıtım faaliyetlerimiz sadece bununla kalmamıştır, Ulusal anlamda düzenlemiş olduğumuz I. Ulusal Yunus Emre Şiirlerinden Beste Yarışması ise ilimizi hak ettiği yere oturtmuştur.

           Son yıllarda yaptığımız etkinlikler ve tanıtım çalışmaları ilimize yönelik ilgiyi artırmıştır. Birçok ulusal TV kanalı ilimizi ziyaret ederek buradaki güzelliklerimizi ülke ve ülke dışına yaymışlardır.2010 yılında ise yaptığımız çalışmalar ile 2011 yılında turizmde bir patlama yaşanacaktır. Bu bağlamda ilimizin tanıtılması çalışmalarından bir tanesi olan I. Uluslararası Yamaç Paraşütü Festivalinde ve I. Uluslararası Yamaç Paraşütü etkinliklerinde görev alan Kurum, kuruluş, Belediyelere, şirketlere ve görevli şahıslara 25.10.2010 tarihinde saat 10:00 Valilik toplantı salonunda Sayın Valimiz Süleyman KAHRAMAN, Vali Yardımcısı Bilal ÖLMEZ ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz ORTA'nın katılımı ile teşekkür ve Takdir belgeleri verildi.