Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Geçmişten Günümüze Atatürk Fotoğrafları Sergisi açıldı. 8 Kasım 2010

 

Atatürk Fotoğrafları Sergisi Açıldı

·  

·               Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü tarafından,10 Kasım Atatürk'ü Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenen, Geçmişten Günümüze  Atatürk Fotoğrafları Sergisi Çeşmeli Kilisede açıldı.

Saat 14.30'da Çeşmeli kilisede yapılan serginin açılışına Karaman Vali yardımcısı Latif Memiş,Karaman Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Mehmet Kalınsaz,Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta 10 Kasım Atatürk'ü Anma Etkinlikleri kapsamında Müdürlük olarak farklı bir etkinlik yapmak istediklerini ifade ederek Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğünden bu sergiyi Karaman'a istediklerini söyledi. Burada sergilenen Atatürk fotoğraflarının bir döneme ışık tuttuğunu ifade eden Orta herkesin mutlaka bu fotoğrafları görmesi gerektiğini belirterek bu fotoğrafların Karaman'da sergilenmesinde kendilerine destek veren  AA yetkililerine teşekkür etti.

Daha sonra sergi Vali yardımcısı Latif Memiş tarafından açıldı. Anadolu Ajansı Atatürk fotoğrafları sergisinde 50 tane Atatürk fotoğrafı sergilenirken, sergi 14 Kasım 2010 tarihine kadar açık kalacak.