Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Turizm Sektörü Temsicileri ile Sayın Valimize Turizm Haftası Dolayısıyla Müdürlüğümüz Tarafından Ziyaret Gerçekleştirildi. 18 Nisan 2011

 
 Turizm Sektörü Temsilcileri Sayn Valimiz Süleyman  KAHRAMAN’ı Ziyaret Etti
 

 

 

15 – 22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında İlimizde Turizm alanında faaliyet gösteren turizm sektörünün temsilcileri ile seyahat acentaları ve otelciler Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN’ı makamında ziyaret ettiler.

18 Nisan 2011 Pazartesi günü saat 16.00’da gerçekleşen ziyarete Vali Yardımcısı Bilal ÖLMEZ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz ORTA, sektör temsilcileri, seyahat acentaları ve otelciler katıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz ORTA'nın Turizm Haftası kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler hakkında bilgi vermesinin ardındanValimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN ziyarette yaptığı konuşmada; “ Turizm çalışmaları kapsamında 10 Mayıs da Gençliğin Türkçe Treni İstanbul’dan kalkıyor. İçerisinde sanatçılar ve sivil toplum örgütü üyeleri ve vatandaşların bulunacağı tren ilk olarak Bilecik’e geliyor. Bilecik’te Şeyh Edebali ziyaret edilecek. Şeyh Edebali Karamanlı olduğu için böyle bir faaliyet düşündük. Daha sonra bu tren Eskişehir’e gidecek. Eskişehir’de Yunus Emre’nin makamı var, kabri de burada olduğu için böyle bir bağlantı kurarak  Eskişehir ayağında da bir tören gerçekleştirilerek Gençliğin Türkçe Treni Karaman’a gelecektir.

Yine 9 Mayıs da ilimizin ismini duyurmak adına Milli Piyango Çekilişi canlı yayınla burada yapılacak. Türkçe’nin ve Türk dilinin başkenti olan Karaman da bundan sonra böyle faaliyetler devam edecektir. Her ay bir etkinlik yaparak bu kültürel faaliyetleri ve turizmi etkinliklerini bir yıla yayacağız. Mesela  Yunus Emre’yi anma etkinliğini bir ayda , Şeyh Edebali’yi anma etkinliğini başka bir ayda yaparak senenin  12 ayınca boş durmayacağız. Karaman bundan sonra İnşallah kültür ve turizm başkenti olacaktır. Bu tür faaliyetler ister istemez Turizm sektörü temsilcileri olarak sizleri etkileyecektir, sizleri zorlayacaktır. Mesela  3 yıldızlı otelin varsa otelinizi 4 yıldızlı yapacaksınız, ihtiyaçlarınızı giderip değişime mecbur ayak uyduracaksınız. Böylelikle bu sektörün gelişmelerini  yakalayacaksınız ve turizm sektöründe olumlu gelişmeler olacaktır. Bu da İlimize bir hareketlilik getirecek ve Karaman çok farklı bir noktaya gelecektir.
” dedi.