Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Şehir - İnsan Medeniyet Köprüsü;Örnek Kişilikler

 

 

 

 

 

 

 

ŞEHİR-İNSAN MEDENİYET KÖPRÜSÜ; ÖRNEK KİŞİLİKLER PANELİ

Bakanlığımızın üstlendiği ödev ve misyon çerçevesinde yeni neslin tarihini, kültürünü bilerek değerlerimize sahip çıkmaları, gençlerin ilgisini çekerek rol model olacak değerlerimizin hatırlatılmasına ve anlatılmasına katkı sağlayacak “Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü; Örnek Kişilikler” projesinin kamuoyuna aktarılması amacıyla 22.10.2015 Perşembe günü  Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü  Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı      1 Nolu Konferans Salonunda   panel  düzenlenmiştir. Panelimiz saat 14:30 da  1 dakikalık saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra İl Müdür Vekili Adem AKÇAY’ın açılış konuşması ile başlamıştır.

Panelimiz Bakanlığımızın  hazırladığı Beş Şehirli belgeselinin gösteriminden sonra  KMÜ Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd.Doç.Dr. Alaattin UCA’nın moderatörlüğünde sunulmuştur.  Örnek kişilerden Ahmed Süheyl ÜNVER ile  Ali Fuad BAŞGİL’  in tanıtımını   KMÜ Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd.Doç.Dr. Alaattin UCA   yapmış olup,  Ekrem Hakkı AYVERDİ’ nin tanıtımını  ise  KMÜ Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü  Araştırma Görevlisi Aytunç İLKER yapmıştır. Fethi GEMUHLUOĞLU ve Mahir İZ’ in tanıtımını  Öğretmen ve Araştırmacı Yazar  Osman ÜLKÜMEN’ in  yapmış olduğu panele Karaman Milletvekili Recep Şeker, Karaman Vali Yardımcısı Mehmet Uğur ARSLAN, KMÜ Rektör Yardımcısı Ahmet YILDIRIM, KMÜ Genel Sekreteri Ahmet TÜFEKÇİ,  KMÜ Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Münir OKTAY, Adalet ve Kalkınma Partisi Karaman İl Başkanı Nazmi ÜNLÜ,  Daire Amirleri ve Öğretim Görevlileri ile 350 kişi civarında üniversite öğrencisi ve gençler  katılmıştır.  Yerel basınında katıldığı  panelimize,  gazete ve  sanal medyada   panelle ilgili haberlere yer verilmiştir. 

Saat 14:30 da  başlayan panelimiz 2 saat sürmüş olup programın katılımcılarına Müdürlüğümüzce hazırlanan hediyelerin verilmesinden sonra  saat 16:30 da sona ermiştir.  

                                                               Adem AKÇAY

İl Müdür Vekili