Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

SÖYLEŞİYE DAVET

 

Karaman’da düzenlenecek olan “Gençler İçin Kariyer Planlaması” konferansı ile genç yetenekler kariyerle ilgili tüm sorulara cevap bulacak.

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından 13 Kasım 2015 Cuma günü Saat: 19.00’da Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan “Gençler İçin Kariyer Planlaması” konferansının konukları SASAM Başkanı Dr. Süleyman Erdem ve SASAM Genel Sekreteri Mesut Karaköse, gençlerle söyleşi için Karaman’a geliyor.

“Gençler İçin Güzel Bir Fırsat”

Karaman’da gerçekleşecek konferansın genç arkadaşlar için güzel bir fırsat ve deneyim olacağını belirten Kültür ve Turizm İl Müdürü Adem Akçay;” Genç arkadaşlarımız iyi bir kariyeri en etkili şekilde ancak planlı ve disiplinli bir çalışmayla elde edebilir. Bunun içinde öncelikli amaçlarının ne olduğunu belirlemeleri gerekmektedir. Fakat bazen her şey gençlerimizin istediği gibi olmuyor ve amaçlara giden yolda farklı farklı engellerle karşılaşıyorlar. Bu amaçlar doğrultusunda bizlerde gençlerimizi kariyer planlaması konusunda bilinçlendirmek ve geleceğe umutla bakabilmeleri için düzenleyeceğimiz programdan faydalanmalarını istedik. Dolu dolu geçecek programa tüm genç arkadaşlarımızı bekliyoruz” diye konuştu.

Gençlik Merkezleri olarak böyle bir programa ev sahibi yapmaktan mutlu olduklarını belirten Gençlik Merkezi Müdürü Şabettin Gezen ise;” Karaman’da gençlerimizin ikinci bir evi olan ve ailelerimizin çocuklarını güven içerisinde bizlere teslim ettiği gençlik merkezimiz, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğümüz ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz programda gençlerimize ev sahipliği yapacak. Gençlerimize büyük katkı sağlayacağını düşündüğüm konferansın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Girişimci Gençler Daha Başarılı”

         Kariyerin yeni adının girişimcilik olduğuna dikkat çeken Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık ise;” Geleceğe kendini disiplinli olarak hazırlayan gençlerimiz eminim ki daha başarılı olacaklardır. Özellikle çevreleriyle bağları güçlü, sosyal ve girişimcilik yönü kuvvetli olan gençlerimizin bu tür konferanslara katılmaları onların şimdiden kariyer planlamaları yapmalarına ve ufuklarının açılmasına vesile oluyor” şeklinde konuştu.